..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Obieżyświat


"Ta... a cyrkla w dupę ci nikt jeszcze nie wsadził!?"

Skąd się biorą nowe mapy? Kto je robi? Kto lata po pustkowiach i sprawdza wszystkie plemiona? Kto rozpisuje wpływy gangów na papierze? Kto pisze, gdzie jeszcze są ludzie? Kto nas dobił i zaznaczył powierzchnię Molocha na mapie? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Ciekawe, prawda? Przecież taka jedna mapa to kupa roboty... Trzeba ruszyć dupę z domu, pochodzić trochę po świecie i to wszystko potem jeszcze wyliczyć i spisać. Nie ma na pewno mowy o takiej dokładnej mapie z atlasu jak te sprzed wojny, nie... Ale ogólny plan jakiegoś miejsca, to zrobić potrafisz! Uwzględnisz na nim górki, dołki, sklepik, siedzibę gildii oraz miejsce, gdzie siedzą te pieprzone mutanty... Sprzedasz i będziesz miał na życie! Jak powiesz, że od lat robisz mapy różnych gamblodajnych miejsc, to z pewnością nikt do ciebie nie strzeli bez powodu - jesteś bardzo ważny! Widziałeś kawałek świata i możesz oprowadzać! Wiesz, żeby tam nie skręcać i gdzie najszybciej dostać Tornado. Wiesz, gdzie można się ukryć przed deszczem i gdzie kiedyś był bunkier.

Cechy:

Konkwistador
Rysowanie map? To w sumie ważna robota, ale nie tak przyjemna jak uprzednie zwiedzanie terenu. Naprawdę to właśnie to jest twoim ulubionym zajęciem. A dlaczego? Bo znasz się na tym jak nikt inny. W sumie to w normalnych warunkach nie jesteś w stanie pokazać swoich szerokich zdolności – ujawniają się dopiero podczas podróży, kiedy adrenalina szaleje jak Donny Donovitz na myśl o bejsbolu, a doświadczenie, talent i szczęście decydują nawet i o twoim życiu.

Podczas podróży przez niezbadany teren, co do którego nie masz zbyt wielu informacji, dysponujesz pięcioma kołami ratunkowymi. Za każdym razem, gdy się okaże, że musisz wykonać test umiejętności, której nie posiadasz (włącznie z umiejętnościami z grupy wiedza ogólna lub inne), możesz wykorzystać koło i nie ponosić konsekwencji, czyli ujemnego suwaka.

Tego nie ma na mapie...
Posługiwanie się mapami i planami to trudna umiejętność, ale można dojść w niej do wprawy. Umiejętnością iście mistrzowską jest natomiast dostrzeganie różnic lub błędów między mapami, a rzeczywistością, zwłaszcza, że przeważnie ktoś zada sobie wiele trudu, aby tychże różnic nie dostrzec. Ciebie nie da się oszukać. Bierzesz mapę lub plan, siedzisz nad nim trochę i w mgnieniu oka widzisz, że gdzieś tak naprawdę nie powinno być drogi – sprzedawca cię wkręca – lub też, że proponowana przez przewodnika droga wcale nie jest lepsza, a gość chce jedynie nabić większą stawkę, bo przecież płacisz mu od godziny.

Zwyczajnie wykrywasz kurioza natury - ot suma procentów w diagramie kołowym zawsze wynosi 100%, rzeki nie skręcają pod takim kątem, a Apacze nigdy nie mieszkali w takich miejscach. Oprócz tego nigdy nie gubisz drogi, dostrzegasz od razu, jeśli zbaczasz ze szlaku (oszust musiałby zdać cholernie trudny test Blefu oparty na Sprycie, abyś nie zwrócił uwagi na podobny fakt) i raz zobaczywszy mapę, plan lub projekt zapamiętujesz na bardzo długo jego najważniejsze elementy.

Atlas w pamięci
Tak... jakby ci to powiedzieć... Wiem, że możesz to źle przyjąć, ale to prawda! Twoje atrybuty z gałęzi Wiedzy Ogólnej to geografia, kartografia i historia zwyczajów poszczególnych części kraju! Te trzy dziedziny Wiedzy Ogólnej masz na 3+... niestety nie zostanie miejsca na wpisanie wiedzy o walce cyrklem... przykro mi... Ale wiesz?! Mam kumpla gladiatora, może coś da się załatwić... Jakieś praktyki, czy coś...


Paprotek.
komentarz[15] |

Komentarze do "Obieżyświat"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.020510 sek. pg: