..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Druid


"Ej, Mike... Dlaczego to drzewo się rusza?"

Zacznijmy od tego - kochasz przyrodę. Po wojnie nie ma zbyt wielu roślin na świecie, ale te, które przetrwały nadal potrzebują pomocy człowieka, by przeżyć. Twoim obowiązkiem jest ochrona przyrody, gdy ktoś z premedytacją próbuje wyrządzić jej krzywdę. Teksty typu: "JESZCZE RAZ NADEPNIESZ NA TE POZIOMKI, A ZASADZĘ CI TAKIEGO KOPA W DUPĘ, ŻE WYLECISZ Z ATMOSFERY, KTÓRA NIE ZDĄŻY CIĘ SPALIĆ, MINIESZ STACJĘ ORBITAL, WPADNIESZ NA ŚWIAT DYSKU I JESZCZE ZDĄŻYSZ ZA KRAWĘDŹ SPAŚĆ, AŻ CIĘ KTOŚ W KOŃCU W NILFGARDZIE ODNAJDZIE!" powinny być u ciebie na porządku dziennym.

Jeśli jednak myślisz, że łatwo trafić po wojnie na poziomki, to się grubo mylisz. Wybuchy bomb biologicznych, atomowych i chemicznych zapoczątkowały szereg mutacji i ewolucji. Ty je poznajesz i wykorzystujesz. Umiesz przyrządzić ziółka na sranie i okład z liści. Umiesz znieczulać konopiami i leczyć stawy kąpielami w torfie. Nie znasz się na medycynie tradycyjnej, a plastra to chyba w życiu nie widziałeś - jesteś raczej znachorem, a nie sanitariuszem.

Mimo, że umiesz coś tam wyleczyć, nie spodziewaj się raczej, że ludzie będą cię kochać. Umiłowanie przyrody uczyniło cię troszkę dzikim. Nie lubisz przebywać w miastach, z dala od lasów (a raczej ich pozostałości). Oczywiście, zdajesz sobie sprawę, że życie człowieka jest najważniejsze, ale symbioza jest optymalnym rozwiązaniem.

Cechy:

Zew natury
Rośliny dają ci siłę. One są twoimi przyjaciółmi, wspomagają twoją psychikę - niejako motywują. Przebywanie w ich obecności podwyższa twoje współczynniki. Jeśli jesteś pod wpływem roślinności (czyli masz roślinę w promieniu widzenia - ale bez przesady, nie na horyzoncie), otrzymujesz następujące bonusy:

Stare drzewa (sprzed wojny najlepiej) - +2 do Budowy
Młode drzewa - +2 do Zręczności
Krzewy - +2 do Sprytu
Kwiaty - +2 do Charakteru
Małe krzaczki (typu jagódki, truskawki) - +2 do Percepcji

Naturalny kamuflaż
Gdy jesteś w terenie porośniętym roślinnością - np. step z wysokimi trawami, pozostałości parku z kilkoma drzewkami, las, bagno - wszystkie umiejętności z pakietu Kamuflaż masz podwyższone o 2. Ponadto gdy przeciwnik próbuje do ciebie strzelić, ma utrudnienie 20%.

Zielarz
Umiesz przyrządzać proste wywary z roślin. Nie potrzebujesz do tego jakiegoś laboratorium - jedynie ogień, deskę do krojenia, nóż, może jakąś tarkę, pojemniczki wedle uznania, no i oczywiście jakiekolwiek ziółka. Twoje mikstury mogą leczyć rany lekkie (każdego rodzaju) oraz ciężkie (tylko cięte i obuchowe - nie ma mowy o postrzałowych). By sprawdzić, czy udało ci się przyrządzić miksturkę, przetestuj Spryt - od kostek możesz odejmować wartości umiejętności wiedzy (biologia lub połowa wartości chemii). Nadal są to jednak rośliny - leczą dość wolno, ale jakby nie patrzeć, masz to za darmo.


Paprotek.
komentarz[11] |

Komentarze do "Druid"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.015815 sek. pg: